Luddes Resultat

Tillbaka till Luddes sida


 

Nord Uch C.I.B Gunways Lex Luthor BIS-3 internationell utställning Piteå 14-15 juli 2012

     

 ** Officiella Utställningar **

Datum Domare Resultat
2014
15/6 Västerbottens KK Nat. Karl Erik Johansson Chkl: Exc Chkk:1 CK Bhkl:1 BIM
13/4 Västernorrlands KK Nat. Henry Stanley, Irland Chkl: Exc Chkk:2 CK Bhkl:2
2013
13/10 Västernorrlands KK Int. Pekka Teine, Finland Chkl: Exc Chkk: 2 CK
12/10 SSUK Nat. Jose Vidal Montero, Spanien Chkl: Exc Chkk: 2 CK Bhkl:2
4/10 NKK Harstad Int Kenneth Edh, Sverige Ökl: Exc Ökk: 1 CK Bhkl:1 CERT,CACIB, BIM
7/7 NKK Trondheim Int. Gerard Jipping, Nerderland Chkl: Exc Chkk: 4
16/6 VBKK Vännäs Int. Annika Ullveit Moe Chkl: Exc Chkk: 1 CK Bhkl: 1 CACIB, BIR
26/5 KK Raumo Nat Revasz khomasuridge, RF Chkl: Exc Chkk: 1 CK Bhkl: 2
25/5 FKK Kuopio Int. Solie Bister Chkl: Exc Chkl: 2 CK Bhkl:2 CERT,FI UCH,CACIB
18/5 Södra Norbottens KK Nat. Marianne Holmli, Norge Chkl: Exc Chkk: 2 CK Bhkl:3
13/4 FKK Vasa Int. Susanne Wendell Chkl: Exc CK
2012
13/10 Västernorrland KK Int. Tuula Pratt, Finland  Chkl: Exc Chkk: 3 CK Bhkl: 4
14-15/7 Södra Norrbotten KK Int.
Peter L Jensen, Danmark
Gruppen: Boris Spoljaric,Kroatien
BIS:Franc Ruiz Rodriguez, Spanien
Chkl: Exc Chkk: 1 CK Bhkl:1 CACIB, BIR
Bäst i Gruppen 1
Best In Show 3
14/4 Västernorrlands KK Nat. Markku Mähönen, Finland Chkl: Exc Chkk: 2 CK Bhkl:3
2011
10/7 Hälsinglands KK Nat. Göran Hallberg Chkl: Exc Chkk: 2
12/6 Västerbottens KK Int. Lena Stålhandske, Australien Chkl: Exc Chkk: 1 CK Bhkl:2 , CACIB
2010
19/12 Svenska KK Int. Renée Sporre Willes Chkl: 1 Chkk: oplacerad
9/10 Västernorrlands KK Int. Espen Engh, Norge Chkl: 1 Chkk: 4 CK Bhkl: Reserv
7/8 Jämtland/Härjedalens KK Int. Saija Juutilainen, Finland Chkl: 1 Chkk: 3 CK Bhkl: 4
17/7 Hälsinglands KK Nat. Per Harald Nymark, Norge Chkl: 1 Chkk: 1 CK Bhkl: 1 BIM
4/7 Norska KK Trondheim. Per Harald Nymark, Norge Ökl: 1 Ökk:2 CK Bhkl: 3 (en plac f. n.c)
12/6 Dalarnas KK Int. Sv-10 Michael Forte, Irland Chkl: 1 Chkk; oplacerad
23/5 Västernorrlands KK Nat. Torbjörn Granheim, Norge Ökl:1 Ökk: 1 CK Bhkl:1 Cert, SE UCH, BIR
2009
4/10 SSUK Nat. Per-Erik Wallin Ukl: 1 Ukk: 1 CK
3/10 Västernorrlands KK Int. Rony Doedijins, Holland Ukl: 1 Ukk: 1 CK Bhkl: 3 Cert
5/9 Gästriklands KK Int. Richard Paquette, Canada Ukl: 1 Ukk: 2 CK Bhkl: 4
1/8 Jämtland/Härjedalens KK Int. Leila Kärkäs, Finland Ukl: 1 Ukk: 1 CK Bhkl: 3 reserv-Cacib
11/7 Hälsinglands KK Nat. Svein Helgesen, Norge Ukl: 1 Ukk: 1 CK Bhkl: 1 Cert, BIR

 


 

            

 

** Inofficiella Utställningar **

Datum Domare Resultat
2014
5/1 Västernorrlands KK Michael Johansson Chkl: Exc HP, BIR, BIG, BIS-3
2013
25/8 Matfors BHK Maritha Östlund-Holmsten Chkl: 1 HP, BIR, BIG, BIS-3
24/3 Bjurholms LKK  Erica Carlsson  Ökl: Exc HP, BIR, BIG-2 
2012
26/8 Matfors Brukshundklubb Solveig Eriksson Chkl:Exc HP, BIR, BIG, BIS-3
26/2 Matfors Brukshundklubb Helge Lie, Norge  Chkl: Exc HP, BIR, BIG-4
2011
15/5 Sundsvalls Brukshundklubb Bengt Källman Ökl: 1 HP, BIR, BIG, BIS-oplacerad
25/4 Mittlabben Elizabeth Asbölmo Ökl:1 HP, BIR, BIG, BIS-oplacerad
2010
27/11 Hudiksvalls Brukshundklubb Carina Fäldth Ökl: 1 HP, BIR, BIG, BIS -oplacerad
5/6 Hudiksvalls Brukshundklubb Elisabeth Spillman Ökl: 1 HP; BIR, BIG, Best In Show
9/5 Härnösands Brukshundklubb Annika Jonsson Ökl: 1 Ökk HP, BIM
8/5 Timrå Brukshundklubb Ulla Henriksson Ökl: 1 Ökk: 2 HP, Bhkl: 2
2009
28/11 Hudiksvalls KK Barbro Coldenberg Ukl: 1 HP, BIR, BIG, BIS-oplacerad
20/9 Ljusdals Brukshundklubb Göran Åkesson Ukl: 1 HP, BIR, BIG-2
30/8 Matfors Brukshundklubb Kerstin Henriksson Ukl: 1 HP, BIR, BIG, Best In Show
7/6 Svenska Spaniel och retriver K. Lena Wikström Junkl: 1 HP, BIR
30/5 Hudiksvalls KK Marie Långsved Junkl: 1 HP, BIR, BIG, BIS -oplacerad
3/5 Timrå Brukshundklubb Annica Eriksson Junkl: 1 HP, Bhkl: 2
19/4 Västra Medelpads BHK Michael Johansson Junkl: 1 HP, BIR, BIG-2
22/2 Matfors Brukshundklubb Yvonne Brink Junkl: 1 HP Bhkl: 2
31/1 Gästriklands KK Ann-Charlotte Andersson Junkl: 1 HP, BIR, BIG, BIS-oplacerad
2008
23/11 Hudiksvalls KK Erna-Britt Nordin Junkl: 1 HP, BIR
25/10 Svenska Hundklubben Christina Eriksson Valpkl: 1 HP, BIR lovande, BIS-2
12/10 Sundsvalls Brukshundklubb Tove Lööf Valpkl: 1 HP, BIR, BIG, BIS-oplacerad
21/9 Ljusdals Brukshundklubb Charlotte Sandberg Valpkl: 1 HP, BIR, BIG, BIS-2
24/8 Matfors Brukshundklubb Patrik Ragnarsson Valpkl: 1 HP, BIR, BIG, BIS-oplacerad
7/6 Gävle Brukshundklubb Cissi Holmgren Valpkl: 1 HP, BIR, BIG-3